Zapowiedź 22. kolejki
Dodane przez pawelbialczak dnia Maj 16 2013 20:09:00

Kolejne mecze A-klasy przed nami.


W sobotę odbędą się dwa spotkania. O godzinie 16:00 Świt zagra z Sokołem a o godzinie 17:00 Tęcza z Kurpikiem.

O meczu Świtu było już pisane także przejdźmy do spotkania w Kraszewie. Tęcza po ubiegłotygodniowym pogromie Baranowa jest na dobrej drodze do awansu. W uzyskaniu tego celu zapewne nie przeszkodzi im słabiutki na wiosnę Kurpik Kadzidło. W jesiennym starciu Tęcza ograła Kurpika 3:1. Teraz porażka może być bardziej dotkliwa.

W niedziele walka o punkty rozpocznie się od godziny 15:00. O tej godzinie rozpoczną się dwa mecze. Wkra Sochocin podejmie KS Wąsewo. Na swoim terenie beniaminek ligi jest niepokonany. Nic nie zapowiada by to się zmieniło. Wspierani największą liczbą kibiców w lidze Sochocinianie winni z tego pojedynku wynieść trzy punkty. Tym bardziej, że jesienią na terenie rywala pokonali go 2:0.

GKS Pokrzywnica powalczy z Orzycem Chorzele. Spotkanie sąsiadów z tabeli trudne do wytypowania. Pokrzywnica w Pułtusku w tym sezonie przegrała tylko raz (na 8 meczy). Z kolei piłkarze Lubowieckiego na wyjazdach grają różnie. W pierwszym spotkaniu padł remis 2:2. Podopieczni Krzyżewskiego tej wiosny trzy razy schodzili z boiska bez punktów a dwukrotnie wygrywali. Orzyc dwa razy wygrał i trzy razy dzielił się puntami. Faworytem GKS Pokrzywnica.

O godzinie 17 na placu gry stawią się w Słoszewie Gladiatorzy i Rzekuniacy. Dla piłkarzy Załęskiego będzie to bardzo trudne spotkanie. "Kowboje" niezwykli przegrywać u siebie. W Słoszewie dzieją się rzeczy dziwne. Tylko jedna ekipa przyjezdna wygrała tam mecz w tym sezonie. Nie zapowiada się, że bilans ten się poprawi bowiem Rzekuń na wyjazdach gra słabo. Stawiam na Gladiator.

Pół godziny później KS Pniewo spotka się z Wkrą Andzin. Mecz z serii o utrzymanie. Oba kluby w tym sezonie nie radzą sobie najlepiej. Świadczy o tym tabela, w której Pniewo jest na 10 pozycji a Andzin na 12. Drużynę dzieli tylko punkt w tabeli choć Pniewo ma o jeden rozegrany pojedynek mniej. W rundzie jesiennej jedną bramkę wygrało Pniewo (3:4), teraz obstawiłbym remis.